Tartalomjegyzék

Hírek

2014 évi események
2013 évi események
2012 évi események
2011 évi események
2010 évi események
2009 évi események
2008 évi események
2007 évi események
2006 évi események

2014. december 08. MAGYAR INNOVÁCIÓS NAGYDÍJ meghirdetése

Tisztelt Gábor Dénes-díjazott!

Engedje meg, hogy ezúton is tájékoztassuk a MAGYAR INNOVÁCIÓS NAGYDÍJ huszonharmadik alkalommal történő meghirdetéséről. A Magyar Innovációs Alapítvány az erkölcsi és anyagi elismeréssel azokat a társaságokat, ill. vállalkozókat kívánja jutalmazni, amelyek/akik a 2013. évben kiemelkedő üzleti hasznot értek el jelentős műszaki, gazdasági innováció megvalósításával.

A legeredményesebb 2012. január 1. után alapított (startup) vállalkozás a Magyar Innovációs Szövetség Start-up Innovációs Díját nyeri el. A díjakat elismert, tudományos szakemberekből, pénzügyi és gazdasági vezetőkből álló zsűri ítéli oda. A zsűri elnöke a nemzetgazdasági miniszter. Az összes, sikeres innovációt benyújtó pályázó elismerő oklevélben részesül. A sikeres innovációk rövid összefoglalóját az Alapítvány külön kötetben és a világhálón is megjelenteti. A díjkiosztó ünnepségre 2015. március végén kerül sor a Parlamentben. Az innovációs díjakat a tárcák, ill. intézmények vezetői nyújtják át. Kérjük szíves segítségét, hogy a mellékelt pályázati lehetőségről minél szélesebb kör tudomást szerezhessen, nem csak az elismerés céljából, hanem döntően azért, hogy a 2014. évi sikeres hazai innovációkat megismerhesse a széles közvélemény.

Együttműködésüket előre is köszönjük!

Tisztelettel,

Prof. Závodszky Péter a Kuratórium elnöke

felhivas.pdf

Gyászjelentés

2014. augusztus 26.

Mély megrendüléssel tudatjuk, hogy Dr. Gordos Géza, egyetemi tanár a Távközlési és Médiainformatikai Tanszék tisztelt és elismert, korábbi tanszékvezetője, professzor emeritusza 2014. augusztus 26-án, életének 77. évében elhunyt.

Gyászjelentés

2014. január 30.

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy január 8-án, életének 86. évében elhunyt Öllős Géza professzor emeritus, a műszaki tudományok doktora, a magyar víziközműves szakirodalom legnagyobb egyénisége. Öllős Géza 1928. február 2-án született a csallóközi Apácaszakállason. 1947 és 1951 között elvégezte a Budapesti Műszaki Egyetemet, vízépítő mérnöki oklevelet szerzett. A műszaki tudomány kandidátusa (1961), később doktora (1978) lett. Tizenkét éven át az MTA tudományos kutatójaként a BME I. Vízépítési Tanszékén dolgozott, s ezalatt számos kutatási témával foglalkozott. A Budapesti Műszaki Egyetem Vízellátás-Csatornázási Tanszékének alapítója volt (1963), harminc éven át a tanszék vezetőjeként működött. 1996-tól nyugalmazott egyetemi tanár, 1997-től a BME professzor emeritusa. Kutatói pályafutása alatt a felszín alatti vizek, a szűrőkutak, a vákuum kutak, a karsztvizek hidraulikájával, valamint víz- és szennyvíztisztítással foglalkozott. Huszonkét egyetemi jegyzete a graduális és posztgraduális oktatás megalapozását és fejlesztését szolgálta. Könyvei a szakterület ismereteinek elméleti és gyakorlati továbbfejlesztését segítették elő, és egyben az oktatási intézményekben folyó munkát is támogatták. A hazai és külföldi tanulmányainak száma 250 feletti (ebből harminc külföldön jelent meg). Mintegy 250 előadást tartott hazai és külföldi fórumokon. Huszonöt előadása külföldön hangzott el, amelyekkel a vízellátás-csatornázás tudományos ismereteinek terjesztését segítette elő. A Magyar Tudományos Akadémia Vízgazdálkodás-tudományi Bizottságának tagja, hosszú ideig a vízellátás-csatornázási szakbizottság elnöke. A Magyar Hidrológiai Társaságban előbb titkári teendőket látott el, majd 1959 és 1986 között a Hidrológiai Közlöny főszerkesztője volt, 1987 óta a szerkesztőbizottság elnöke. A Magyar Hidrológiai Társaság tiszteletbeli tagja, a Magyar Higiénikusok Társasága tiszteletbeli tagja. Az Amerikai Vízmű Szövetség (AWWA RF) szemináriumi munkabizottságának tagja. Jelentősebb kitüntetései: Vásárhelyi Pál-emléklap (1958), Wein János-emléklap (1962), Schafarzik Ferenc-emlékérem (1971), Bogdánfy Ödön-emlékérem (1979), Eötvös Lóránd-díj (1992), Szent-Györgyi Albert-díj (1994), Kvassay Jenő-díj (1995), Gábor Dénes-díj (1996), Reitter Ferenc-díj (2003). Öllős Géza professzort 2005-ben szülőfaluja, Ekecs-Apácaszakállas Önkormányzata a község díszpolgárává avatta.

Forrás

A Komplex Instrukciós Program hírei

2014. január 30.

A Komplex Instrukciós Program aktuális eredményei:

■ A United Way 1 millió forint támogatást nyújtott a tizenegy iskolának taneszközök vásárlására.

■ A Vodafone Magyarország Alapítvány 3,38 millió forint támogatást nyújt a pécsi Vasas-Somogy-Hird iskola átképzésére, annak egy éven át tartó utókövetésére, óravázlatok javítására, havonkénti hospitálására, valamint a már meglévő tizenegy KIP-es iskola egy éven át történő hospitálására, útiköltségek támogatására és az éves zárólátogatásra.

■ A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (dr. György László), a Miskolci Egyetem (dr. Nagy Emese), az ELTE (H. Nagy Anna) és a japán Hitotsubashi University (prof. Seiichiro Yonekura) közös projektjében a legjobb Komplex Instrukciós Program szerinti óravázlat-készítő és alkalmazó pedagógus a Hitotsubashi Egyetem meghívására Japánba utazhat. A versenyben a nagykátai iskola teljes tantestülete részt vesz. Japán segítségével az iskola KIP-es képzése megtörtént, a program az utókövetés szakaszába lépett.

■ A KIP-es GeoGebra program kitűnően halad. A tananyagfejlesztés célja a modern, gyakorlatorientált digitális tananyag-egységek fejlesztése. Törekvés valódi élethelyzetek, probléma-alapú megközelítés; módszertani útmutatók létrehozása.